SpurTex® Nano V100 NR FFP2 (5ks / balenie) - 1,94 Eur/ks

 
 • 1 z 5
 

Nano SpurTex® z nanoštruktúrovaného filtračného materiálu SpurTex® PP  so záchytom vírusov až 98,5 %.  Český nano výrobok od zlínskej firmy SPUR, s certifikátom od Výskumného ústavu bezpečnosti práce podľa Európskej normy EN 149:2001+A1:2009. Balenie obsahuje 5 ks. 

Dostupnosť Skladom (19 ks)
Môžeme doručiť do
1.7.2024
Bežná cena €14,95
Ušetríte €4,95 (–33 %)
Cena €8,26 bez DPH
€10    
Značka Spur
Kategória Ochranné masky na tvár
Záruka 2 roky
 

NANO SPURTEX® V100 NR

Inovatívne riešenie nano SpurTex zaistí vysoký záchyt vírusov až 98,5 % a jednoduché dýchanie pri dlhodobom nosení. Tento nano produkt je určený pre všetkých, ktorí potrebujú vyšší stupeň ochrany dýchacích ciest pred vírusmi a baktériami.  

 • Nano výrobok s overeným záchytom vírusov až 98,5 %
 • Vynikajúca priedušnosť 
 • Skvelé filtračné vlastnosti ultra jemných častíc veľkosti vírusu 30-150nm
 • Ľahké dýchanie vďaka nízkemu tlakovému odporu a vysokej poréznosti materiálu
 • Filtračná účinnosť zostáva rovnaká i pri dlhodobom nosení a nie je znížená vlhkosťou pri dýchaní 
 • Certifikácia podľa EN 149 vydaná inštitúciou VÚBP
 • Český výrobok od nanotechnologickej firmy SPUR Zlín

 

Kľúčové vlastnosti NANO SPURTEX® V100 FFP2 NR:

 • Filtračná účinnosť nano SpurTex je 98,5 % pre submikrónové častice (10-400 nm)
 • Odfiltruje vírusy, baktérie a alergény (vírus SARS-CoV-2 má veľkosť od 80 do 150 nm)
 • Sedemvrstvový výrobok so zabudovanou filtračnou membránou z nanomateriálu
 • Jednoduché a praktické prichytenie na gumičky
 • Tvarovateľný pásik v oblasti nosa 
 • Bez výdychového ventilu
 • Jednorázový výrobok, ktorý je možné v prípade nutnosti sterilizovať. Doporučujeme dezinfekčný UV-C box alebo UV-C lampu.
 • Nepoužité je možné skladovať 5 rokov
 • Materiál je šetrný k prírode
 • Balenie obsahuje 5 ks

 

Rozbalené nie je z hygienických dôvodov možné vrátiť alebo vymeniť. 

Potrebujete poradiť ohľadom výberu? Užitočné informácie k výberu ochranných pomôcok nájdete v našej Poradni.

Ako správne nasadiť?

  

 

Filtračné schopnosti SPURTEX® V100 FFP2 NR

Materiál SPURTEX® PP L2 V1, z ktorého je SPURTEX® V100 FFP2 NR vyrobený plne vyhovuje požiadavkám na materiál podľa európskej normy EN 149:2001+A1:2009 pre filtračné proti časticiam. Materiál SPURTEX® PP L2 V1 však navyše vďaka unikátnym vlastnostiam nanovláknovej filtračnej vrstvy vykazuje účinnosť záchytu v oblasti ultrajemných částíc (20–400 nm) a je teda ideálny na záchyt najrôznejších baktérií a vírusov (vírus SARS-CoV-2 má uvádzanú reálnu veľkosť okolo 80 nm). Tieto filtračné vlastosti sú súčasne dosahované pri veľmi nízkych tlakových stratách, čo nielen podstatne zvyšuje komfort dýchania pri nosení masky, ale súčasne minimalizuje prienik vzduchu medzi okrajom masky a tvárou, čím znižuje riziko priechodu nežiadúcich pevných častíc či  mikroorganizmov týmto priestorom.  

Klasifikácia SPURTEX® V100 FFP2 NR podľa EN 149:2001+A1:2009

Screenshot 2020-07-09 at 18.14.34

1 Merané na troch vzorkách v skúšobnom laboratóriu Výskumného ústavu bezpečnosti práce ČR (VÚBP) akreditované ČIA podľa ČSN EN ISO/IEC 17025:2018 (protokol o skúške č. 495/2020, ktorý bol použitý pre certifikát č. VUBP/058/2020)

Typická nanoštruktúra filtračného materiálu SPURTEX® PP L2 V1 (zväčšené 5000krát na elektrónovom mikroskope)

 

Dlhodobá životnosŤ 

SPURTEX® sú unikátne tiež tým, že sú trvale účinné, preto majú životnosť 5 rokov, čo je v porovnaní s ostatnými produktami na trhu, ktoré majú filtračnú účinnosť časovo obmedzenú, úplne ojedinelé.   Nanomembrána použitá v produktoch SPURTEX funguje len na princípe mechanického záchytu vďaka nanovláknam, nie elektrostatického náboja ako v prípade bežných produktou, ktoré samozrejme v čase strácajú svoju energiu, a teda aj schopnosť záchytu ultrajemných častíc. Respirátory sú vhodné i na dlhodobé skladovanie.  

ako funguje NANO membrána v nano SPURTEX®?

Nanovlákno je 1000krát tenšie ako ľudský vlas a voľným okom je neviditeľné. V Českej republike sú experti na nanovlákna a ako prvý na svete v roku 2004 v Liberci bol vyvinutý prístroj na priemyselnú výrobu nanovlákien. Väčšina výrobcov dnes používa pre výrobu nanovlákna technológiu meltblown, česká firma Spur ale vyrábá nanovlákna pomocou elektrospinningu, vďaka tomu sú schopní vyrobiť vlákna oveľa tenšie a docieliť tak tie najvyššie filtračné schopnosti.  

Z nanovlákien se upletie nanovláknová membrána, ktorú si môžete predstaviť ako veľmi hustú sieť alebo filter. Otvory v tomto filtri sú tak malé, že molekula vzduchu nimi prejde, ale baktérie, vírus či alergén už nie. Nanovláknová membrána má otestované zachytenie submikrónových častíc (10 – 400 nm) a je teda ideálna na zachytenie najrôznejších baktérií a vírusov  (vírus SARS-CoV-2 má uvádzanú reálnu veľkosť od 80 do 150 nm). 

Nevadia fúzy?

Na zaistenie plného tesnenia je potrebné nasadzovať na hladko oholenú tvár. Fúzy zabraňujú kvalitne priľnúť k tvári, a teda významne znižujú účinnosť samotného filtračného materiálu. 

AKO používaŤ SPURTEX® V100 NR

 1. Pred aplikáciou skontrolujte nepoškodenosť i jeho balenia. 
 2. Nasaďte si masku na tvár tak, aby zakrýval nos i ústa a upevnite ho pomocou gumičiek.  
 3. Pritlačte pomocou tvarovateľného kovového pásika.  

AKO dlho JE MOŽNÉ POUŽÍVAŤ?

Nanovláknové SPURTEX® je možné bezpečne používať po celú pracovnú zmenu (8 hodín). V prípade používania v mikrobiálne silne aktívnom prostredí (baktérie/vírusy) však môže byť táto doba v závislosti na kontaminácii pracovného prostredia významne skrátená, a to z dôvodu zakoncentrovaniu nebezpečných častíc na povrchu. 

O materiále

SPURTEX®V100 FFP2 NR je vyrobený z materiálu SPURTEX® PP, čo je päťvrstvový laminát tvorený netkanými polypropylénovými textíliami a špeciálne vyvinutou aktívnou nanovláknovou filtračnou vrstvou z polymeru PVDF (polyvinilidenfluoridu) pripravovanou pomocou najmodernejšej technológie zvlákňovaním polymerného roztoku v elektrostatickom poli. SPURTEX® V100 NR neobsahuje žiadne vysoko krehké borosilikátové  mikrovlákna niekedy používané v štandardných ochranných prostriedkoch dýchacích orgánov, ktoré majú negatívne ekologické a predovšetkým zdravotné vlastnosti. Nanovláknová filtračná polymerová vrstva je medzi povrchovými vrstvami pevne fixovaná, čo jednak zaručuje dobré výsledné mechanické vlastnosti finálneho produktu a súčasne eliminuje možnosť poškodenia veľmi jemných polymerových nanovlákien pri manipulácii a používaní.  

Povrchové vrstvy tvorené  netkanými polypropylenovými textíliami, kttoré sú v styku s pokožkou neobsahujú žiadne významné kožné dráždidlá a majú potrebné odborné posudky. 

Údržba

Výrobok je deklarovaný ako jednorazový, avšak v prípade nutnosti  (napr. nedostatok ochranných dýchacích pomôcok pri epidémiách či pandémiách) pri práci v mikrobiálne silne aktívnom prostredí (baktérie, vírusy) je možno výrobok núdzovo sterilizovať pomocou dezinfekcie alebo za pomoci germicídnych (UV-C) lámp a použiť ho opakovane (3–5krát). Ostatné metódy núdzovej sterilizácie je nutné riešiť s výrobcom. Nedoporučuje sa sterilizácia parou, žehlenie ani pranie.  

Screenshot 2020-07-09 at 18.14.44

VelikosŤ a hmotnosŤ

Maximálne rozmery v zloženom stave:

(mm)

Hrúbka

(mm)

Hmotnosť

(g)

115x 165

24

5,86,8

Upozornenie

Neposkytuje ochranu proti plynom. Množstvo kyslíka v prostredí musí byť minimálne 17 %. Výrobca neprijíma zodpovednosť, či už priamu alebo nepriamu, za škody (vrátane ušlého zisku alebo straty dobrého mena) spôsobené nesprávnou aplikáciou či použitím materiálu SPURTEX® VS.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: